Ostu- ja tagastamistingimused

1. Ostutingimused

1.1. Veebipoe needofelt.com (edaspidi Veebipood) omanik on need.o OÜ (registrikood 14528408), asukohaga Kastani 42, Tartu  50410. 

2. Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo 

2.1. Kaupade hinnad on toodud eurodes.
2.2. Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. 
2.3. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel. 
2.4. Kauba tellimisel väljaspoos Euroopa Liitu, võivad tootele kohanduda impordiga seotud kohustused ja tollimaksud, mis tasutakse toote saabumisel sihtriiki. Sellised maksud kuuluvad kliendi poolt tasumisele. Maksu- ja tollipoliitika võib riigiti erineda, mistõttu soovitab Veebipood tutvuda kliendil võimalike lisanduvate maksudega enne kauba tellimist.
2.5. Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.
2.6. Kuna veebipoes müüdavad tooted on valmistatud käsitööna, on iga toode unikaalne ning võib materjali tooni ning paksuse osas varieeruda.

3. Tellimuse vormistamine 

3.1. Kauba tellimuse esitamiseks Veebipoest vali välja sobiv toode ning vajuta „Lisa ostukorvi” nupule. Olles ostukorvi lisanud kõik tooted, mida soovid tellida, vajuta järgmisena „Ostukorv” ikoonile. „Ostukorvis” näed toodete nimekirja, mille oled välja valinud, ning nende hindasid. Vajutades „Maksmine” nupule, tuleb Kliendil läbida 6-sammuline tellimuse vormistamine. 1. Vali, kas soovid tellimust vormistada külalisena või registreeritud konto omanikuna. Vastavalt valikule „Registreeri konto” või „Vormista külalisena” vajuta „jätka” nuppu. 2. Täida ära isiklike andmete ning tarneaadressi puudutavad lahtrid, vajutades seejärel „jätka”. 3. Täida lüngad tarneaadressi kinnitamiseks. 4. Märgi ära võimalus, millist tarneviisi eelistad: valikus on Omniva pakiautomaat, Smartpost pakiautomaat, Omniva kuller, tulen ise järele (Tartu, Kastani 42, tasuta). 5. Tellimuse eest on võimalik tasuda Veebipoe tellimiskeskkonnas olevaid pangalinke, krediitkaarti või teenusepakkuja Paypal vahendust kasutades. 6. Ekraanile kuvatakse ostukorvi sisu ning kogusumma, mis tasumisele kuulub. Vajutades „kinnita tellimus” suunatakse klient edasi sobivasse maksekeskkonda, kus tuleb ostu sooritamiseks vajutada „soorita makse”. Makse teostamise valuutaks on euro.
3.2. Klient tasub toote eest 100%-liselt tellimust kinnitades.
3.3. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole. 
3.4. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

4. Kohaletoimetamine 

4.1. Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud tarneviisi juures. 
4.2. Kaupa saadetakse kliendini ülemaailmselt. Eestisisesed saadetised jõuavad ostja määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Euroopa Liidu riikidesse kauba kohaletoimetamine toimub 7-14 kalendripäeva jooksul, väljaspool Euroopa Liitu 7-21 kalendripäeva jooksul. Eesti piires on kaubale võimalik ka ise järele tulla (aadressile Kastani 42, Tartu 50410, olles eelnevalt kellaaja kokku leppinud).
4.3. Eestisiseselt tarnitakse kaup kohale pakiautomaatides (Omniva või Smartpost) või Omniva kullerteenusena. Väljaspool Eestit toimetab kauba kohale Omniva (AS Eesti Post). Väljaspool Eestit toimetab Veebipood toimetab kauba kliendini tähitud postiga, edastades kliendile pärast toote saatmist kauba jälgimiskoodi e-kirja teel.
4.4. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

5. Taganemisõigus 

5.1. Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.
5.2. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik. 
5.3. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. 
5.4. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele. 
5.5. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile info@needofelt.com hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest. 
5.6. Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi). 
5.7. Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.
5.8. Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.
5.9. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem. 
5.10. Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu. 
5.11. Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

6. Pretensiooni esitamise õigus 

6.1. Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. ellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus. 
6.2. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@needofelt.com või helistada telefonil: +372 53431729.
6.3. Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale. 
6.4. Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud. 
6.5. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

7. Vaidluste lahendamine

7.1. Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@needofelt.com või helistada telefonil: +372 53431729.
7.2. Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. 
7.3. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.